Studio Mebli Kuchennych
Meble kuchenne Kuchnie Meble dziecięce
Strona główna Promocje Wyprzedaż Nowości i ciekawostki Porady projektanta kuchni Realizacje Montaż kuchni Partnerzy O nas Kontakt

Porady projektanta kuchni

W tym miejscu będziemy odpowiadać na Państwa pytania, tak by dzięki temu powstała baza gotowych odpowiedzi dla tych, którzy chcą przygotować lub wyremontować swoją kuchnię.

Jaka kuchnia, klasyczna czy nowoczesna?

Zazwyczaj nasi klienci mają sprecyzowaną wizję swojej kuchni, bo jej wygląd zależy przede wszystkim od indywidualnych gustów. Niektórzy chcą mieć kuchnię o wyglądzie nowoczesnym, lub nawet ultranowoczesnym (np. szklane fronty szafek), inni wolą klasyczną kuchnię, która lepiej będzie pasowała do wystroju ich mieszkania.

Dla nas żadne takie życzenie nie jest przeszkodą, potrafimy przygotować i zamontować kuchnię, która spodoba się każdemu.

Ważne jest żeby wiedzieć, że czy do kuchni nowoczesnej, klasycznej, czy wręcz staromodnej można zamontować to samo wyposażenie i sprzęt AGD sprawiające, ze kuchnia jest nie tylko piękna ale także wygodna i funkcjonalna.

Reszta zależy od gustu.

Kuchnia otwarta na salon, czy da się coś z tym zrobić?

Czasami jest tak, że nasi klienci nie mają innego wyjścia, z wymogów architektury budynku wynika „otwarcie”, czy „zamkniecie” kuchni. Jednak nie wszyscy lubią kuchnię połączoną z salonem, myśląc o czasami nieatrakcyjnym wyglądzie brudnych kuchennych naczyń, o zapachach unoszących się między zestawem wypoczynkowym a telewizorem itp.

Oczywiście nie musi tak być. Po pierwsze istnieje szereg sposobów na „schowanie” otwartej kuchni i jej wyraźne oddzielenie od przestrzeni salonu, po drugie dużo zależy od jakości i wydajności sprzętu i wyposażenia kuchennego. Jeśli dopiero projektują Państwo swoje mieszkanie służymy

pomocą także pod tym względem. Także dla nas to sytuacja komfortowa, bo dzięki temu nasza kuchnia będzie jeszcze lepiej wpasowana w Państwa przestrzeń.

Także duży wybór możliwości aranżacji kuchni i jej wyglądu zewnętrznego może być czynnikiem, który pomoże „schować” kuchnię i wpasować ją w ogólny wygląd lokalu.

Czy montować wyspę kuchenną?

Wyspa kuchenna jest jednym z lepszych rozwiązań kuchennych, porządkujących przestrzeń i ułatwiających prace kuchenne. Może być dodatkowym blatem, zestawem szafek stojących, może  zmieścić zlewozmywak, może być miejscem jedzenia szybkich posiłków do których nie zasiada cała rodzina (np. codziennych śniadań, które domownicy jedzą o różnych porach poranka), itd. Niestety wyspa nie pasuje do każdej kuchni, sama zabiera sporo miejsca, a i przestrzeń pomiędzy nią a resztą kuchni musi być odpowiednio duża.

Gdy jednak istniej taka możliwość polecamy jej montaż, gdyż np. kolejną zaletą wyspy kuchennej, trochę niedocenianą, jest możliwość wspólnego kucharzenia - „twarzą w twarz”, przy 100% interakcji. Stojąc, siedząc, wokół wyspy możemy nie tylko wspólnie przygotowywać posiłek, ale także łatwo przy tym rozmawiać nie odwracając się plecami albo bokiem.  Dodatkowo przy otwartych kuchniach osoba pracująca na posiłkiem może bez zbędnych barier i wygodnie uczestniczyć w rozmowie z resztą domowników czy gości w salonie.

Buduję dom. Kiedy najlepiej zając się projektowaniem kuchni?

Odpowiedź może być tylko jedna – jak najszybciej. Współczesna kuchnia wymaga szeregu podłączeń, które powinny być umiejętnie rozłożone. Gdy klient trafia do nas już na etapie projektowania pomieszczenia kuchennego i jego instalacji, możemy doradzić mu gdzie i jakie podłączenie powinno się znaleźć. W tak przygotowanym miejscu montaż kuchni nie nastręczy problemów ani nam ani Państwu, a tak zmontowana kuchnia będzie służyć najdłużej i zapewne prędzej znudzi się jej design niż ulegnie awarii jej instalacja.

Strona używa ciasteczka przeglądarki (tzw. cookies) Dowiedź się więcej Zamknij